01.12.2022

Միջին դպրոց

«Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիր

Ուսումնական-ճամբարային-միջազգային աշուն. ծրագիր

Օրվա սկիզբը՝ 09:00

Օրվա ընդմիջումը՝ 12.30-13.00

Ընդհանուր պարապունք` 09:00-09:20

Ճամբարային ուղղություններ

  • Պատանեկան ազգագրական-հնագիտական ճամբար
  • «Մուտք կրթահամալիր» ճամբարներ կրթահամալիրի դպրոցներում. ՄիջինԱվագ 
  • «Կրթական պարտեզ», «Ուսումնական ագարակ» ուսումնական նախագծեր դպրոցներում
  • «Գետը համայքում» ուսումնական նախագիծ
  • Ուսումնական կաբինետների-սրահների նախաձմեռային պատրաստության աշխատանք
  • Ընդհանուր պարապմունք-պարատներ. համակարգումը՝ Ջուլի Սիմոնյանի, Սաշա Սարգսյանի, Աննա Երիցյանի
  • Քաղաքային պարատուն-համերգներ. համակարգումը՝ Սաշա Սարգսյանի, Աննա Երիցյանի, կազմակերպիչների
  • Սեմինարներ. մանկավարժի կրթական հմտությունների զարգացում

Ուսումնական սեմինար-պարապմունքներ

  1. Ենթակայքերի սպասարկում

30.10, ժամերը՝

Նվարդ Սարգսյանի. Ենթակայքերի սպասարկման սեմինար

2. 02.11, ժամը՝ 13:00  ազգային խաղեր. պրեզենտացիոն ցուցադրություն. համակարգումը` Վահրամ Թոքմաջյանի, Սեդա Այվազյանի

3. Ռադիոնյութի պատրաստման հմտություններ. Հասմիկ Թոփչյան

4. 02.11, ժամը՝ 12:30-ընդմիջում, Վերապատրաստում «Ուսում»  դպրոցի 25 դասավանդողի համար, թեմա՝ Smart Notebook ծրագրի և նախագծային ուսուցում: Միջին դպրոցի տեխնոլոգիայի սրահ՝ Նվարդ Սարգսյան, կենտրոնական ընթերցասրահ՝ Լուսինե Փաշայան

Պատանեկան ճամբար

Հայտարարություն

Օրակարգ

Քաղաքային պարատուն

Կլոր-սեղան քննարկում

Ճամբարի բլոգ

Ճամփորդություններ, կրթական փոխանակման սեմինարներ

  • Ճամփորդությամբ ուսուցման, կրթական փոխանակումների նախագծեր.
  • Գործուղում Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարան
  • Կրթական փոխանակման նախագիծ-վերապատրաստումներ Սիսիանի դպրոցներում
  • Կրթական փոխանակման նախագիծ-վերապատրաստումներ Մովսեսի դպրոցում
  • Կրթական փոխանակման նախագիծ-վերապատրաստումներ Վանաձորի դպրոցներում
  • Ուխտագնացություն պատմական Հայաստան. Ելենա Սարգսյան
  • 01.11Ազգագրական միջազգային ճամբարի 1 օրվա երթուղի
    • Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին
    • «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարան
    • «Մեծամոր» պատմահնագիտական թանգարան
    • Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր, Հայոց ազգագրության և ազատագրական պայքարի պատմության ազգային թանգարան

    02.11, ժամը՝ 16:30 ճամփորդություն Ժողովրդական արվեստի թանգարան: Համակարգումը՝ Վահրամ Թոքմաջյանի, Լուսինե Բուշի

  • 03.11, ժամը՝ 08:30 08:30 հայրենագիտական ճամփորդություն Գյումրիում. համակարգումը` Վահրամ Թոքմաջյանի, Մարգարիտ Սարգսյանի, Անի Սարգսյանի

Քաղաքային պարատներ, ներկայացումներ, համերգներ

31.10, ժամը՝ 16:00 Հայ-բուլղարական պարատուն Մաշտոցի պուրակում. համակարգումը Սաշա Սարգսյանի, Աննա Երիցյանի, Լուսինե Բուշի, Սեդա Այվազյանի, Վարդուհի Հայրյան, Ջուլի Սիմոնյան

01.11, ժամը` 18:18 Թատրոն Գեղարվեստի տանիքում` «Ամեն ինչ այնքան ծորուն է, երբ կարոտում ես»

01, ժամը՝ 14:00  դասավանդողների ու սոորողների նախապատրաստում արտագնա մեդիաուրբաթին

02, ժամը՝ 14:00  դասավանդողների ու սոորողների նախապատրաստում արտագնա մեդիաուրբաթին

Մասնակիցներ

Սեբաստացի ուսուցիչներ

Սեբաստացի ճամբարականներ

Ճամբարականներ Բուլղարիայից

Ճաամբարականներ Գյումրիից

Ճամբարականներ Ջավախքից

Ճամբարականներ Երևանից, ՀՀ մարզերից

Դասավանդողների անհատական պլանները

  1. Մարիետ Սիմոնյան
  2. Լուսինե Բուշ
  3. Ժաննա Հակոբյան
  4. Ռինա Շագինյան
  5. Աննա Մարության
  6. Նարինե Բարսեղյան
  7. Սիլվա Հարությունյան
  8. Էմանուել Ագջոյան
  9. Հերմինե Անտոնյան
  10. Վարդան Կարապետյան
  11. Էլեն Քոքչյան
  12. Աննա Երիցյան
  13. Անի Նավասարդյան
  14. Գագիկ Չարչյան
  15. Կարեն Մկրտչյան
  16. Նվարդ Սարգսյան
  17. Հասմիկ Թոփչյան
  18. Հռիփսիմե Գևորգյան
  19. Աշոտ Տիգրանյան
  20. Սուսան Սահակյան
  21. Գայանե Մխիթարյան
  22. Սեդա Այվազյան
  23. Երանուհի Խլղաթյան
  24. Հռիփսիմե Գալստյան
  25. Ելենա Օհանյան