03.02.2023

Միջին դպրոց

«Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիր

Ուսումնական երկրորդ շրջան

Ուսումնական երկրորդ շրջանի ընդհանուր ուղեցույց

Ուսումնական երկրորդ շրջանի օրակարգ

Դասավանդողների անհատական աշխատաժամանակ

Միջին դպրոցի ուղեցույց

Միջին դպրոցի ուսումնական երկրորդ շրջանը կազմակերպվում է 6-ից 8-րդ դասարանցիների տարատարիք խմբերով։ Յուրաքանչյուր խումբ համախմբվում է դասավանդողի առաջարկած նախագծի/նախագծերի շուրջ։

Նախագծերը իրականացվում են ջոկատային, առարկայական, ըստ նախասիրությունների, ըստ օրացուցային ուղղությունների։ Միջին դպրոցում դասավանդող, սակայն ջոկատ չունեցող դասավանդողը առաջարկում է իր անհատական նախագիծը։ Դասավանդողները կազմում են նաև լրացուցիչ կրթության առաջադրանքների փաթեթներ, որոնցից սովորողները, ցանկության դեպքում, կարող են օգտվել՝ լրացուցիչ աշխատանք կատարելու համար։

Ընդհանուր օրակարգ

  • Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
  • Աշխատանք ջոկատներում
  • Աշխատանք ստուգատեսային ուղղություններով
  • Տեեխնոլոգիական գործունեություն
  • Երաժշտական գործունեություն՝ երգչախմբային, պարախմբային
  • Մարզական պարապմունքներ
  • Խոհանոցային գործունեություն
  • Ճամփորդություններ
  • Ներկայացումներ
  • Այլ նախաձեռնություններ

Աշխատանքային ձևերը

  • Ջոկատային գործունեություն
  • Համագործակցություն կրթահամալիրի այլ դպրոցների հետ
  • Սովորող սովորեցնող նախագծեր
  • Աշխատանք կրթահամալիրի արհեստանոցներում, արվեստանոցներում
  • Օրվա ամփոփումներ սովորողների բլոգներում
  • Օրվա ամփոփումներ դասավանդողների բլոգներում
  • Ամենօրյա առավոտյան բակային հերթապահություններ
  • Ճամբարային գործունեության օրապատում ենթակայքում՝ ըստ լուսաբանման օրվա պատասխանատուների
  • Երկրագործական ամենօրյա աշխատանքներ

Հունվարյան ստուգատեսներ

Ստուգատեսների մասնակցության հայտ

Հայտագրվածների ցուցակ

Ստուգատեսների համակարգողներ

Դիջիթեքյան օրացույց

Բնագիտատեխնիկական ստուգատեսի օրացույց

Արտադրական ուսուցման ստուգատեսի օրացույց

Մրցաշարեր, մրցույթներ, առաջնություններ, հանդիպումներ, վարպետության դասեր, կլոր սեղաններ

Լուսաբանման պատասխանատուներ

  • Հունվարի 9-Մերի Սարգսյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 10-Տաթև Աբրահամյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 11-Արմենուհի Հոովակիմյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 12-Արևիկ Մուրադյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 13-Արևիկ Ներսիսյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 16-Կարինե Պետրոսյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 17-Երանուհի Խլղաթյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 18-Տաթևիկ Ալեքսանյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 19-Վարսինե Մակարյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 20-Անահիտ Մելքոնյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 23-Նունե Սմբատյան  և ճամբարականներ
  • Հունվարի 24-Շուշան Սարդարյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 25-Հասմիկ Ուզունյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 26-Լիանա Հակոբյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 27-Լուսինե Ներսեսյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 30-Անի Ավետիսյան և ճամբարականներ
  • Հունվարի 31-Ստելլա Մնացականյան և ճամբարականներ

Բակային ամենօրյա աշխատանքների հերթապահության ժամանակացույց․ հունվար

Հունվարի 16-ից 18-ը, «Մուտք Միջին դպրոց» ճամբար՝ այլ դպրոցներից կրթահամալիր տեղափոխվել ցանկացող սովորողների համար, համակարգող՝ Քրիստինե Սահակյանց

Ենթակայքի խմբագիրներ

  • Հունվարի 9-ից 15-ը՝ Կարինե Պետրոսյան
  • Հունվարի 16-ից 22-ը՝ Երանուհի Խլղաթյան
  • Հունվարի 23-ից 29-ը՝ Արևիկ Մուրադյան
  • Հունվարի 30-ից փետրվարի 5-ը՝ Արմենուհի Հովակիմյան

Առավոտյան ժամերգության հերթապահություն, համակարգումը՝ Ռիմա Երեմյանի

  • Հունվարի 13՝ Մերի Սարգսյան, Անի Ավետիսյան
  • Հունվարի 20՝ Վարսինե Մակարյան, Արևիկ Մուրադյան
  • Հունվարի 27՝ Վարսենիկ Գրիգորյան, Նունե Թեմուրյան
  • Փետրվարի 3՝ Կարինե Պետրոսյան, Անահիտ Մելքոնյան

Ճամփորդություններ

Հունվարի 10

Հունվարի 11

Հունվարի 12

Հունվարի 13

Հունվարի 16

Հունվարի 17

Հունվարի 18

Հունվարի 19

Հունվարի 20

Հունվարի  23

Հունվարի 24

Հունվարի 25

  • 9։30, Գյումրի, Տաթև Աբրահամյան, Ստելլա Մնացականյան
  • 9։30, Գյումրի, Անի Ավետիսյան, Նունե Սմբատյան,
  • 10։10 Այց ԵՊՀ  Լիանա Հակբոյան և ընկերներ
  • Գեղասահքի մարզադպրոց՝
    • 10:00-10:45 Միջին դպրոց Կարինե Պետրոսյան, մարզիչ՝ Դանիել Հակոբյան
    • 11:00-11:45 Միջին դպրոց Անահիտ Մելքոնյան,մարզիչ՝ Դանիել Հակոբյան

Հունվարի 26

  • 9:30-10:30 Գազպրոմ սահադաշտ Մերի Սարգսյան և ավագ դպրոց մարզիչ՝Դանիել Հակոբյան

Հունվարի 27

  • 13:30-14:30 Գազպրոմ սահադաշտ Լուսինե Ներսիսյան և ավագ դպրոց մարզիչ՝ Ալինա Թումասյան