Ուսումնասիրություն

Փաստաթղթեր

Մարգարիտ Սարգսյանի ուսումնասիրությունը

Սեպտեմբեր-նոյեմբերի տեխնոլոգիական՝ պարտիզապուրակային, միջավայրի ձևավորման և բարեկարգման նախագծերը, արդյունքները(այդ թվում՝ նաև որ նախագծերն են ղեկավարել կերպարվեստի-տեխնոլոգիայի դասավանդողները, որոնց են մասնակցել): (տեղեկանք)

Դասավանդողների բլոգների ուսումնասիրություն: (տեղեկանք)

Կերպարվեստի-տեխնոլոգիայի դասավանդողների վարած ուսումնական ճամփորդությունները. նրանց մասնակցությունը այլոց ղեկավարած ճամփորդություններին: (տեղեկանք)

 

Սեպտեմբեր-նոյեմբեր

Պարտիզապուրակային նախագծեր

Գետը համայնքում նախագիծ

Վարդուհի Հայրյանի բլոգում

Ամենօրյա հերթապահություն՝ միջավայրի խնամք, մաքրություն՝ օրական մեկերկու անգամ

Հերթապահության նախագծի համակարգում

  1. Կոռնիձորյան ճամփորդություն
  • Հետագա համագործակցություն. երևանյան ծառատունկ, վարդատունկ

Էկոհեծանվաերթեր

Գործունեություն ագարակում

Էկոակցիա Արայի լեռան լանջերին

Միջին դպրոցի հերթապահության գրաֆիկ

Էկոակցիա Արագածի լանջերին

 

 

Գոհար Եղոյանի բլոգում

Ամենօրյա հերթապահություն՝ միջավայրի խնամք, մաքրություն՝ օրական մեկ-երկու անգամ

Ծառատունկ նախագիծ. Բաբաջանյան փողոցի ճեմուղի

Վարդատունկ նախագիծ

Միջավայրի խնամք նախագիծ

Ճամփորդություն. Էկոլոգիական գործունեություն

Ծառատունկ նախագիծ

Էկոհեծանվաերթ, ճամփորդություն Երևանյան լիճ

Ճիմապատման տեխնոլոգիա

Գետը համայնքում փնջային հավաք

Պարտիզապուրակային տեխնոլոգիա

Գետը համայնքում. Վարդենիկ

Պարտիզապուրակային նախագիծ

Կրթական պարտեզ

Պարտզապուրակային տեխնոլոգիա-2

Էկոլոգիական գործունեություն Արա լեռան լանջերին

Պարտիզապուրակային նախագիծ-3

 

 

Մարալ Կարապետյանի բլոգում

Ամենօրյա հերթապահություն՝ միջավայրի խնամք, մաքրություն՝ օրական մեկ-երկու անգամ

 Միջավայրի խնամքի գործունեություն Պատանեկան ճամբարի շրջանակներում

Տեխնոլոգիա

Վարդի աճեցման տեխնոլոգիա

Նորացված ակումբային սրահ

Սյունիքյան ճամփորդություն. Գետը համայնքում

Երևանյան ծառատունկ

Շրջակա միջավայրի բարեկարգման աշխատանքներ

Վարդատունկ

Վարդատունկ-2

Ամենօրյա հերթապահություն

Զանգեզուրյան ճամփորդություն. էկոակցիա

Քաղսի-Թրասար. էկոակցիա

Մուտք ճամբարի էկոակցիաներ

 

 

Անի Հովհաննիսյան-  1

 Նախագծերը՝ մեկ հղումով

Ամբողջական նախագծերը՝ հղումներով

Բատիկա. Նախագիծը և աշխատընթացի մասին պատմող նյութերը բլոգում առկա են

Լանդշաֆտային դիզայնի նախագծեր

Վիտրաժ

Կավագործություն

Զարդեր էպոքսիդային խեժից

Թափոնի վերօգտագործում

 

Հասմիկ Ուզունյանի բլոգը

Ամենօրյա հերթապահություն

Ճամփորդություններ՝

Ղուկասվանի կողմից դեպի Զանգու

Գառնի- վայրի բույսերի ուսումնասիրում

Նախագծեր՝

<< Սերմնահավաք >> նախագիծ

<<Վայրի խաղողների խնամք>> նախագիծ

<< ջերմոց- բուծարանում>>

Համագործակցում Շողիկ Պողոսյանի հետ։ Մասնակիցներ՝ 6.6 դասարանի տեխնոլոգիայի խումբ։ Երկուշաբթի երրորդ և չորեքշաբթի չորրորդ ժամերին։ Վայրը՝ քոլեջի բակ։

Արդյունքները՝

Վայրի խաղողների բազմացում

Սերգեյ Մանուկյան

Սաթինե Սաֆարյան

Դավիթ Հարութունյան

Արևիկ Արզումանյան

Մելինե աբրահամյան

Նախագծերի արդյունքներից ստեղծված տեսանյութերը տեղադրվել են Միջին դպրոցի ենթակայքում՝

Վայրի խաղողների տունկ

Այգու բույսերի՝ ապաստարան

Վարդատունկ

Ջերմոց-բուծարանում գարուն է

Վայրի խաղող

Ծառատունկ

Պասիֆլորա

Ջերմոց-բուծարանի բույսերի համալրում

Սերմնահաավաք

Վայրի խաղողների տունկ

Սերմնահավաք

Ջերմոց -բուծարան

Վայրի խաղողների խնամք

Բույսերի խնամք

Սերմնահավաք

 

 

Քրիստինե Սահակյանցի բլոգը

Շաբաթական հերթապահություններ.

Շաբաթական նախագծեր Ագարակում

Որպես բուժքույր՝ մասնակցել է բոլորհեծանվաերթերին

Առանձին նախ՝գծեր չեմ առանձնացնում, որովհետև Քրիստինեն միայն տեխնոլոգիա է դասավանդում…

 

Անի Տեր-Արսենյանի ուսումնասիրությունը

Դիզայնի և կերպարվեստի ընտրությամբ գործունեություն, խմբեր, ծրագրեր

 

Մարալ Կարապետյանի ուսումնասիրությունը

Տեխնոլոգիա, կերպարվեստ

 Սովորողների բլոգների ուսումնասիրություն. սեպտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին բլոգներում աշխատանքնների հրապարկում, նախագծեր, ցուցահանդեսներին, պլեներներին նախապատրաստում: (տեղեկանք)

Տեխնոլոգիա

7.1 դաս. դասավանդողներ՝  Անի Հովհաննիսյան, Մովսես Ավետիսյան

Արղության Գոհար

Մերի Թոռունյան

Գարիկ Կիրակոսյան– բաժին կա, բայց նյութ չկա

Մարիամ Հովհաննիսյան

Ղազարյան Արմեն

Մամիկոնյան Անի

Մելքումյան Սվետլանա

Չագոյան Հայկ

Պետրոսյան Արամ

Տեխնոլոգիա

 

7.2 դաս., դասավանդողներ՝ Նվարդ Սարգսյան, Քրիստինե Սահակյանց

Աթոյան Մարտին

Արղության Անի

Բարզեգար-Նազարի Առնո

Բեժանյան Մհեր

Զաքոյան Մերի

Խաչատրյան Նարե

Կալաջյան Հասմիկ

Հակոբջանյան Մանե- առողջագիտությունտեխնոլոգիա

Հարությունյան Լիա

Մինասյան Ռուզան

Միզրաչի Դանիել- առողջագիտությունտեխնոլոգիա

Նահապետյան Յանա

Նշանյան Արեգ

Պողոսյան Արմեն

Գրիգորյան Անահիտ

 

7.3 դաս., դասավանդողներ՝ Անի Հովհաննիսյան, Մովսես Ավետիսյան

Ավագյան Աստղիկ

Գրիգորյան Վահե

Միկաիլ Մարկ

Արշիլ Խաչատրյան– բաժին կա, բայց նյութ չկա

Դավիթ Հարությունյան-բաժին կա, բայց նյութ չկա

Շահնազարյան Դավիթ

Վարդումյան Նանե

 

7.4 դաս., դասավանդողներ՝ Նվարդ Սարգսյան, Մարալ Կարապետյան

Այնթաբյան Նանե

Գևորգյան Արման– բաժին կա, բայց նյութ չկա

Ալեքսանդրա Կոմարսկայա– բաժին կա, բայց նյութ չկա

Հովհաննիսյան Անահիտ– բաժին կա, բայց նյութ չկա

Մարգարյան Անուշ

Մելքոնյան Նարե

Մկրտչյան Գոռ

Մկրտչյան Մոնիկա

Նալչաջյան Էռնեստ

Ոսկանյան Անուշ

Սարգսյան Ստելլա

Ստեփանյան Ջուլիա

Ֆիլիպ Հենրի

 

7.5 դաս., դասավանդողներ՝ Անի Հովհաննիսյան, Նվարդ Սարգսյան

Այդինյան Էմիլեա-բաժին կա, բայց նյութ չկա

Ասրյան Ջուլիա

Բալասյան Վալերի– բաժին կա, բայց նյութ չկա

Գրիգորյան Մարիամ

Դանղյան Արսեն– բաժին կա, բայց նյութ չկա

Եիսսաղօլլի Ագապե

Ղազարյան Մերի– բաժին կա, բայց նյութ չկա

Մխիթարյան Էլինա– բաժին կա, բայց նյութ չկա

Չրաղյան Անահիտ– բաժին կա, բայց նյութ չկա

Սոսյան Հրաչ– բաժին կա, բայց նյութ չկա

Փանոսյան Միլենա– բաժին կա, բայց նյութ չկա

 

Կերպարվեստի ընտրությամբ գործունեության խումբ

Սովորողները բլոգներում չունեն բաժիններ և նյութեր:

 

Գոհար Եղոյանի ուսումնասիրությունը

6-1 դասարան

  1. Ալինա Արզումանյան-բաժին-նախագիծ
  2. Մառա Մկրտչյան-բաժին-նախագիծ
  3. Գևորգ Տեր-Թորոսյան-նյութ
  4. Փաշինյան Շուշան-բաժին-նախագիծ
  5. Գոմցյան Կարինե-բաժին- նախագիծ
  6. Մուրադյան Գոռ-բաժին
  7. Հարությունյան Հարություն-բաժին
  8. Ջանիկյան Արթենի-բաժին-նախագիծ

Դասավանդողներ՝ Անի Հովհաննիսյան, Մովսես Ավետիսյան

6-2 դասարան

  1. Առուստամյան Արշակ-բաժին-նախագիծ
  2. Բրուտյան Հրաչյա– բաժին-նախագիծ
  3. Գրիգորյան Գրիգոր– բաժին-նախագիծ
  4. Հովակիմյան Վիգեն– բաժին-նախագիծ
  5. Կարապետյան Էլեն– բաժին-նախագիծ
  6. Համբարձումյան Գայանե– բաժին-նախագիծ
  7. Ռուբեն Միրզոյան-բաժին-նախագիծ
  8. Անահիտ Հովսեփյան-բաժին-նախագիծ
  9. Նարեկ Գրիգորյան– բաժին-նյութ
  10. Նահապետյան Էրիկա-բաժին-նյութ
  11. Պապիկյան Մուշեղ-բաժին
  12. Պետրոսյան Անահիտ-բաժին-նյութ
  13. Բաբայան Վռամ-բաժին-նյութ
  14. Թաթոյան Վաչե-բաժին-նյութ

Դասավանդողներ՝ Վվարդ Սարգասյան, Գոհար Եղոյան

6-3 դասարան

  1. Միլենա Հարությունյան-նախագիծ
  2. Կարինա Միլենա-բաժին-նախագիծ
  3. Լիլիթ Մինասյան-բաժին-նյութ
  4. Հայկ Աբրահամյան-բաժին-նյութ
  5. Մարիա Ոսկանյան-բաժին-նյութ

Դասավանդողներ՝ Անի Հովհաննիսյան, Մովսես Ավետիսյան

6-4 դասարան

  1. Անահիտ Մկրտչյան-բաժին-նյութ
  2. Լիրա Խաչատրյան-բաժին-նյութ
  3. Անի Կարապետյան-բաժին-նյութ
  4. Աննա Հարությունյան-բաժին-նյութ
  5. Մոմչյան Նանե-բաժին-նյութ
  6. Նազենի Սանոյան-բաժին-նյութ
  7. Նունե Հովհաննիսյան-բաժին
  8. Վահե Մուսայելյան-բաժին-նյութ

Դասավանդողնոր՝ Հասմիկ Ուզունյան, Նվարդ Սարգսյան

6-5 դասարան

  1. Լույիզա Արտենյան-նախագիծ
  2. Մերի Երեմյան-նախագիծ

Դասավանդողներ՝ Անի Հովհաննիսյան, Մովսես Ավետիսյան

6-6 դասարան

  1.  Սերգեյ Մանուկյան
  2.   Սաթինե Սաֆարյան
  3.   Դավիթ Հարութունյան
  4.   Արևիկ Արզումանյան
  5.   Մելինե Աբրահամյան

Դասավանդողներ՝ Նվարդ Սարգսյան, Հասմիկ Ուզունյան

 Կերպարվեստի ընտրությամբ գործունեության խումբ

Սովորողները բլոգներում չունեն բաժիններ և նյութեր:

 

Վարդուհի Հայրյանի ուսումնասիրությունը

8-1 դասարան

Մանե Մանուկյան

Լիա Աղաջանյան

Հայկ Ավետիսյան – բաժին կա, բայց նյութ չկա

Կամենդատյան Լիդիյա – առողջագիտություն

Սիմոնյան Գևորգ – բաժին կա, բայց նյութ չկա

Վահագն Նահապետյան

Անահիտա Քաթուզյան

Դասավանդողներ` Մովսես Ավետիսյան, Վարդուհի Հայրյան

 

8-2 դասարան

Դավիթ Տեր-Թորոսյան

Ազատ Կարապետյան

Աննա Իսախանյան

Գոռ Բարխուդարյանառողջագիտություն

Էդուարդ Երիցյան

Մարկ Հովսեփյանառողջագիտություն

Էլեն Աբգարյան

Արթուր Համբարձումյան

Տիգրան Արզումանյան

Էտուար Գույումճյանառողջագիտություն

Էլեն Վարդանյան

Արամ Բարսեղյան

Նարինե Խաչատրյան

Թագուհի Մադաթյան

Անուշ Բադալյան

Դասավանդողներ` Անի Հովհաննիսյան,  Քրիստինե Սահակյանց

 

8-3 դասարան

Արեգ Սերոբյան

Նարեկ Ավանեսյան առողջագիտություն

Նարեկ Խարատրյան

Առաքել Գրիգորյան

Ալլա Թորիկյան

Գեղամ Հակոբյան

Ալեքս Գրիգորյան – բաժին կա, բայց նյութ չկա

Սամվել Սարգսյանառողջագիտություն

Հարություն Կոկոշյան – բաժին կա, բայց նյութ չկա

Մարթա Ասատրյան

Աննա Ստեփանյան

Գոռ Առաքելյանառողջագիտություն

Դավիթ Առաքելյան

Մեխակ Բաբայան – բաժին կա, բայց նյութ չկա

Դասավանդողներ` Մովսես Ավետիսյան, Քրիստինե Սահակյանց

 

8-4 դասարան

Էլեն Բաբայան

Լիլիա Սահակյան

Արեն Կարապետյան

Տիգրան Խաչատրյան

Հովհաննիսյան Սամվել

Ռոբերտ Պետրոսյան

Մարիա Սուքոյան

Վիկի Միկաիլ

Գյուլումյան Միլենաառողջագիտություն

Միլենա Մանուչարյանառողջագիտություն

Վասակ Տումանեան

Արսեն Մանասյան

Արուսյակ Ավետիսյան

Դասավանդողներ` Մովսես Ավետիսյան, Քրիստինե Սահակյանց

 

 

Հայտնել կարծիք